TREI: Jak stworzyć industrialną lecz przytulną atmosferę z wykładzinami EGE ReForm Construction

Przy okazji niedawnej przeprowadzki z Wissol na lotnisko w Diseldorfie, konieczne było wypracowanie nowego, innowacyjnego konceptu wnętrz, by sprostać nowoczesnym potrzebom TREI Real Estate GmbH. By zmierzyć się z całym procesem, od wyboru nieruchomości po zarządzanie relokacją, TREI nawiązało współpracę z pro m2.

 

Rozmawialiśmy z Sylwią Sauerwald, kierownikiem departamentu architektury w pro m2, by wyjaśnić, jak 2200m2 nowego biura zmieniło się w 106 stanowisk, spełniających indywidualne potrzeby ich nowych użytkowników.

EGE: Jakie wyzwania musiały zostać spełnione?

Sylwia Sauerwald: TREI pragnęło zachować urok swojej poprzedniej lokacji w starym, historycznym budynku dawnej fabryki czekolady, tworząc jednocześnie całkowicie nowe środowisko pracy, zawierające biuro o otwartej strukturze z różnymi przestrzeniami, zaprojektowanymi by zoptymalizować zarówno pracę w grupie, jak i indywidualną.

EGE: Co kolekcja Construction wniosła do pomysłu?

Sylwia Sauerwald: Zorganizowaliśmy połączone warsztaty, w których określiliśmy, że nowy koncept biura musi być zogniskowany na nowoczesnej atmosferze pracy. Ważne kryteria i wyznaczniki projektowe zostały rozwinięte jako konsekwencja tego założenia. Zgadzając się, że najlepszym rozwiązaniem będzie biuro w stylu „praca oparta o aktywność”, pro m2 i TREI zdecydowały na industrialnej, lecz przytulnej wizualnie oprawie, przed przystąpieniem do bardziej szczegółowej pracy.

Jeśli chodzi o specyficzne rozwiązania wnętrzarskie, połączone zostały materiały takie jak stal i odzyskane drewno, by stworzyć idealne połączenie chłodnej i ciepłej czy też industrialnej i naturalnej atmosfery. By dodać przytłumiony, lecz zauważalny domowy sznyt i wrażenie, wykładzina ReForm Construction została wykorzystana jako element wykończenia, który spaja cały koncept wnętrza. Surowemu wzorowi betonu zostały nadane ciepłe koloru i przez jego miękką teksturę, wykładzina połączyła kilka istotnych wymagań projektu, takich jak domowy komfort, ciepło i poprawiona akustyka.

EGE: Hałas. Jak zwalczyliście ten problem otwartych biur?

Sylwia Sauerwald: Oczywiście zła akustyka jest wyzwaniem wnętrz o otwartym planie i z tego powodu kwestią zasadniczą jest wykorzystanie materiałów pochłaniających dźwięki, by stworzyć przyjemny klimat. Pogłos został zminimalizowany, by zapewnić spokojną atmosferę, potrzebną do indywidualnej pracy.

Byliśmy w stanie to zagwarantować dzięki wysoko pochłaniającym dźwięki właściwościom wykładziny. Podwieszone panele akustyczne wspierają pochłanianie dźwięków, tworząc efektywne strefy dla indywidualnej pracy. Pół otwarte – pół zamknięte półki wykonane ze stali i drewna z odzysku pogłębiają wrażenie strefowości, a także dają przytulność i domowy charakter. Wykorzystanie szklanych przegród akustycznych dodatkowo chroni przestrzenie do skoncentrowanej pracy.

“Byliśmy w stanie zagwarantować spokojną atmosferę dzięki wysoko pochłaniającym dźwięki właściwościom wykładziny.”

  • Sylvia Sauerwald, pro m2
EGE: Jakie były korzyści współpracy z Ege Carpets?

Sylvia Sauerwald: Do podjęcia współpracy z Ege Carpets przekonała nas i naszego klienta kombinacja nieskończonych możliwości wzorniczych, wysokiej jakości produktów, profesjonalnej obsługi i właściwości akustycznych. Surowy wygląd wybranego wzoru ReForm Construction idealnie pasował do industrialnej narracji. Unikatowe możliwości przejść kolorystycznych pozwoliły nam na zmiany z jasnych do ciemnych przestrzeni poprzez całą powierzchnię podłogi i w pełni wykorzystaliśmy tę opcję, tworząc dzięki niej strefy i wzory komunikacji. Ponadto wykorzystaliśmy jasne tony by pomóc stworzyć przyjazną atmosferę w przestrzeniach cichej pracy oraz aktywne przestrzenie czy też ścieżki komunikacyjne, sygnalizowane przez ciemne tony.

EGE: Który element najbardziej się Wam podoba?

Sylvia Sauerwald: Ciemna barwa betonu jest idealnym składnikiem nieco ekstrawertycznego i odważnego wystroju pokojów spotkań. Każde pomieszczenie ma swój własny kod kolorystyczny i dzięki temu unikatowy charakter. Ściany i sufity zostały pomalowane tak, by pasować do kolorów obić foteli. „Club Lounge” to kolejny ulubiony pokój, w którym zaleźć można wygodne fotele oraz kominek. To doskonałe miejsce na spokojne rozmowy lub podejmowanie decyzji. Złocista ściana ze świetlnymi dekoracjami dodaje pomieszczeniu szlachetnego stylu.

EGE: W jaki sposób wnętrza są postrzegane przez użytkowników i gości?

Sylvia Sauerwald: Intensywna współpraca z klientem jest bardzo ważna, by stworzyć idealne rozwiązania biurowe. Dzięki naszej intensywnej pracy i stałym konsultacjom, nowe biuro TREI było i wciąż jest bardzo dobrze odbierane przez pracowników i gości. Nowa przestrzeń „pracy opartej o aktywność” („Activity based working”) jest obecnie jednym z najczęstszych rozwiązań implementowanych w biurach. Z tego względu projekt TREI jest niezwykle popularny wśród naszych nowych klientów i zachęcamy ich, by czerpali z niego inspiracje.

Chcesz dowiedzieć się więcej o kolekcji Construction?

ReForm Construction, składając się z wielowymiarowych wzorów Żelazo o Beton, to miękka interpretacja dwóch ważnych materiałów budowlanych we współczesnej architekturze. Wprowadzając twarde, industrialne i dość chłodne materiały na bardziej wyrafinowany poziom, Construction dodaje do surowych powierzchni dobrostan, komfort i doskonałą akustykę. Dodatkowe możliwości wzornicze otrzymujemy dzięki dwubarwnym płytkom dywanowym Mix (96 x 96 cm), które mogą być wykorzystane do pięknych, płynnych przepływów kolorystycznych.

Odpady nie są śmieciem, póki nie zostaną zmarnowane

ReForm Construction jest produkowana z materiałów odpowiedzialnych środowiskowo i dzięki temu z dumą możemy poszczycić się certyfikatem Cradle to Cradle oraz Air Comfort Gold. To odpowiedzialny wybór dla każdego projektu.

Przekształcamy zużyte butelki PET w podkład Ecotrust, dzięki czemu miękki i trwały materiał otrzymuje drugie życie, dodając jednocześnie naszym wykładzinom doskonały efekt akustyczny. Wszystkie płytki dywanowe posiadają ten unikatowy, opatentowany podkład. Z kolei odpady przemysłowe, takie jak zużyte sieci rybackie, składają się na przędzę Econyl wykorzystywaną do produkcji wielu wykładzin Ege. Sieci rybackie to 10% wszystkich odpadów w oceanach, stanowią poważne zagrożenie dla morskich organizmów. Zebrane, oczyszczone i rozłożone do monomerów, zostają przetworzone na niezwykle wytrzymałą przędzę – zarówno pochodzącą z recyklingu, jak i do recyklingu się nadającą.

Stawiamy wyzwania standardom przemysłu i wciąż na nowo analizujemy drogi, dzięki którym estetyka, jakość i odpowiedzialność mogą być połączone. Dowiedz się więcej o odpowiedzialnych rozwiązaniach Ege.

Inwestycja: biur TREI Real Estate GmbH

Wykładzina: EGE Carpets, ReForm Construction, wzór Concrete (Beton)

Zdjęcia: Ege Carpets

logo_cs

Znajdź nas na:

Carpet Studio      |     44 – 240 Żory,  ul. Boczna 8, bud. 3, lok. 201     |       office@carpetstudio.pl      |       + 48 602 184 548