Marka

EGE

Kolekcje

ReForm Terra

Architekt

Beza Projekt

Projekt

The Nest

Kategoria

Biura

Nowoczesne biura. The Nest.

Tak jak w branży wnętrzarskiej zmieniają się trendy, tak i rynek pracy ulega modyfikacji. Powstaje coraz więcej wolnych zawodów, umożliwiających pracę zdalną, wykonywaną z dowolnego miejsca. Szeregi pracowników zasilają coraz częściej freelancerzy, dla których praca to często nie tylko obowiązek, ale również pasja. Odpowiedzią na te zachodzące zmiany są coworkingi. Czyli biura, oferujące przestrzeń do pracy na wynajem, które tworzą alternatywną przestrzeń, pozbawioną skostniałego, korporacyjnego ładu – i biurowej surowości. Czemu mają służyć? Przede wszystkim ich rolą jest pobudzanie kreatywności i produktywności u coworkerów, a także umożliwienie pracy w myśl zasady “work-life balance”. Jak zaaranżować niezwykły, energetyzujący wystrój coworkingu? Sprawdźmy.

Inwestycja: The Nest

Autorzy projektu: Beza Projekt

Wykładziny zastosowane w projekcie: EGE ReForm Terra

Zdjęcia: Mikołaj Lelewski

Przestrzeń wypełniona wzornictwem

Coworking to nie tylko praca. To także doświadczenie przebywania w konkretnej przestrzeni, czyli tzw. „user experience”. Coworkerzy, wybierając biuro, kierują się już nie tylko lokalizacją czy ceną, ale także jakością, detalem oraz tym, co jeszcze coworkingi mogą im zaoferować – niebanalną przestrzenią, atmosferą i dostarczaniem estetycznych przeżyć. Przykładem takiego miejsca jest warszawski coworking The Nest, który umożliwia pracę w świetnie zlokalizowanej przestrzeni, wypełnionej ciekawym wzornictwem. To jednocześnie doskonały przykład na to, że aranżacja wnętrz komercyjnych może oddawać ideę miejsca, sprawiając, że ciekawy widok znajdziemy nie tylko za oknem biura.

0

m2

0

pięter

0

wzory

Osiem kondygnacji i prawie 2 tys. mkw. wypełniono najlepszym wzornictwem i sztuką marblingu – unikalną techniką zdobienia, wykonaną przez Katarzynę Korzeniecką. The Nest to prywatne biura, przestrzeń wspólna, galeria dla concept store’ów, a nawet pomieszczenia, w których zapracowani rodzice będą mogli pozostawić – pod fachową opieką – swoje dzieci. W biurowcu unosi się zapach kawy i pieczywa od lokalnych dostawców – bo wspieranie lokalesów to jedno z założeń tego miejsca. Całe biuro to niezwykle dopracowana, spójna przestrzeń, wypełniona detalem, kolorem i najlepszym wzornictwem.

Doświadczanie wnętrza

Biuro, w którym spędzamy większą część dnia, powinno być zaprojektowane i zaaranżowane w taki sposób, aby utrzymywać naszą produktywność na stałym poziomie. Design w takich miejscach odgrywa istotną rolę, ponieważ doświadczenia estetyczne wzmagają kreatywność i wydajność oraz pobudzają do abstrakcyjnego myślenia. Szczegóły, takie jak dodatki, kolory, faktury, czy kształty przekładają się na komfort użytkowników i postrzeganie przez nich biura, a jednocześnie budują w nich poczucie przynależności do miejsca czy funkcjonującej w nim społeczności. Coworking powinien być przestrzenią do realizacji idei work-life balance – która umożliwia efektywną pracę, ale z uwzględnieniem niezbędnego relaksu i odpoczynku.

 

Turkus, czyli inspiracja

Dominującym kolorem, będącym identyfikacją wizualną The Nest, jest turkus-akwamaryna. Barwa ta pochodzi od kamienia szlachetnego i ściśle wiąże się ze sztuką oraz twórczością – co podkreśla, że każdy element w projekcie biura jest przemyślany i tworzy spójną identyfikację ideowo-wizualną. Turkus, w psychologii koloru, z jednej strony uspokaja emocje, a z drugiej – inspiruje, pomaga myśleć pozytywnie i przede wszystkim – pobudza twórczość.

 

Wykładziny podłogowe „Terra”

Istotnym elementem tego nietuzinkowego projektu jest podłoga. Wykładziny podłogowe w tak specyficznym biurze, jakim jest coworking, nie są już tylko dodatkiem, a stają się centralnym elementem aranżacji. Powierzchnia podłogi jest doskonałym miejscem do tego, aby podkreślić spójność projektu, wydobyć głębię – i koncept – miejsca. W przypadku The Nest zastosowaliśmy wielowymiarową wykładzinę dywanową z kolekcji ReForm Terra Ecotrust marki ege. Pozwoliła ona na uzyskanie na podłodze wrażenia organicznych i miękkich wzorów, nadających wielowymiarowości pomieszczeniom. Personalizacja wykładziny i możliwość wybarwienia jej w konkretnym odcieniu sprawiły, że wszystkie elementy wnętrza coworkingu są spójne z całym brandingiem miejsca.

Powierzchnia wykładziny ReForm Terra Ecotrust jest wykonana z przędz ECONYL®, powstałych na bazie używanych sieci rybackich i innych materiałów odpadowych. W połączeniu z opatentowanym podkładem Ecotrust, produkowanym ze zużytych butelek PET, tworzy nie tylko designerski, ale jednocześnie przyjazny środowisku, ekologiczny element aranżacji.

W przypadku coworkingu czy tradycyjnych przestrzeni biurowych, nie bez znaczenia jest jakość i wytrzymałość wykładziny. W takiej przestrzeni, podłoga narażona jest na nieustanny ruch, zabrudzenia i uszkodzenia. Ważne jest, aby wykładziny podłogowe były łatwe w czyszczeniu, zapewniały odpowiednią akustykę – tłumiły odgłosy. Istotne są również odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz przeciwpożarowe właściwości, spełniające wymogi BHP.

logo_cs

Znajdź nas na:

Carpet Studio      |     44 – 240 Żory,  ul. Boczna 8, bud. 3, lok. 201     |       office@carpetstudio.pl      |       + 48 602 184 548