Norweska Dolina

Wyjątkowy i unikalny. Inspiracja tradycyjną, skandynawską architekturą.

Norweska Dolina to kompleks ekskluzywnych willi zlokalizowanych w Szklarskiej Porębie. Wyróżnia się nie tylko formą osiedla – która nawiązuje do historii swego rodzaju fenomenu kulturowego – Doliny Siedmiu Domów, czyli części Szklarskiej Poręby zamieszkiwanej przez artystów i uczonych. Każda willa ma swój unikalny charakter. Oprócz charakterystycznych norweskich nazw, wyjątkowość apartamentowców podkreślają zaprojektowane w stylu tradycyjnej architektury norweskiej wnętrza budynków.

0

metrów kwadratowych

0

osobowa sala kinowo-konferencyjna

Dlaczego?

Największym atutem osiedla jest willa Rødven, 5 budynek w Norweskiej Dolinie, w którym jesteśmy odpowiedzialni za projekt podłóg aż na 700 m kw. Willa Rødven to Centrum Rekreacyjno-Konferencyjne przeznaczone dla mieszkańców oraz gości, zapewniająca rozrywkę i wypoczynek. Na poziomie parteru umiejscowione są recepcja z kawiarnią oraz sala konferencyjno-kinowa. Kondygnacja podziemna zaplanowana została jako miejsce różnego rodzaju rozrywki, m.in. z kręgielnią i stanowiskami do darta, a także stołami do bilarda, snookera oraz brydża. Natomiast na pierwszym piętrze znajduje się basen rekreacyjny, jacuzzi i strefa saun. Dodatkowo na tym poziomie zaprojektowano w pełni wyposażoną salę zabaw dla dzieci. Willa Rødven umożliwia połączenie odpoczynku w luksusowych apartamentach z relaksem na łonie natury.

Podczas prac nad projektem wykładzin dla Willi Rødven przyświecała nam idea harmonii ze środowiskiem, prostota formy i logika rozwiązań. Są to cechy charakterystyczne dla skandynawskiej architektury, które dodatkowo wzbogaciliśmy koncepcją przenikania się natury i architektury z uwzględnieniem rozwiązań ekologicznych. Skandynawski krajobraz – góry, woda, drewno czy kamień – wykorzystaliśmy w odniesieniu do polskich Karkonoszy. Do Willi Rødven dostarczyliśmy i zamontowaliśmy wykładziny firmy Ege na specjalne zamówienie. Projekt wymagał precyzji wzorów i jakości, a Ege to spełniło.

Biuro handlowe:

Carpet Studio Sp. z o.o.
ul. Boczna 8, bud. 3, lok. 201
44 – 240 Żory

Godziny otwarcia:

8:00 – 16:00

Siedziba:

ul. Parkowa 10,
41-250 Czeladź

Kontakt:

TEL – 602 184 548
EMAIL – office@carpetstudio.pl

NIP – 641-00-06-867
Regon – 008173622
KRS – 0000157722