Hampton by Hilton – Calisia One

Co dzieje się w świecie architektury, gdy historia spotyka współczesność?

Przykładem takiej inwestycji jest kompleks Calisia One w Kaliszu i wchodzący w jego skład hotel Hampton by Hilton Kalisz. Zrewitalizowaną fabrykę pianin i fortepianów Calisia zamieniono w kompleks hotelowo-biurowo-kulturalny, przywracając tym samym niszczejący dotąd obszar mieszkańcom miasta.

0

pokoi

0

m2

Zajmujący blisko 6000 mkw. powierzchni – Hampton by Hilton Kalisz – zlokalizowano w przylegającym do zabytkowej części fabryki budynku. Pomimo, że hotel mieści się w zupełnie nowym obiekcie, zadbano by jego forma i charakter wpisały się w lokalny krajobraz i atmosferę miejsca. Autorem koncepcji architektonicznej jest pracownia MODOarchitektura z Poznania, zaś głównym inwestorem Antczak Investments.Hotel oferuje 91 pokoi, dostępnych w różnych modułach. W częściach wspólnych hotelu, oprócz charakterystycznej Welcome Zone oraz recepcji tzw. the Hub, znajdziemy strefę wypoczynkową, restauracyjną oraz biznesową.

Zabytkowe sąsiedztwo znalazło również swoje odzwierciedlenie w wysokim standardzie hotelowych wnętrz. Ewa Wereszczyńska, projektantka wnętrz obiektu z pracowni Molecularch zadbała by przestrzenie hotelu łączyły w sobie to, co najlepsze w naturze, z ponadczasową elegancją i harmonią. Stąd odpowiednio dobrane kolory – wiodąca kojąca zieleń oraz szarości, brązy i kolory piaskowe oraz wyska jakość elementów wykończenia – zabudowy meblowe w naturalnym fornirze, kamień naturalny, wykładziny dywanowe wełniane o wysokiej gramaturze marki ege oraz Hammer.

Biuro handlowe:

Carpet Studio Sp. z o.o.
ul. Boczna 8, bud. 3, lok. 201
44 – 240 Żory

Godziny otwarcia:

8:00 – 16:00

Siedziba:

ul. Parkowa 10,
41-250 Czeladź

Kontakt:

TEL – 602 184 548
EMAIL – office@carpetstudio.pl

NIP – 641-00-06-867
Regon – 008173622
KRS – 0000157722