Radość kreacji. O potędze dobrego projektu.

Dzieci to niezwykle kreatywne i wrażliwe istoty. Dlatego przestrzeń, w której przebywają, powinna wspierać ich naturalną ciekawość świata, pęd do eksploracji i poznawania, a przede wszystkim – nieskrępowaną wyobraźnię i radość tworzenia nowych, fantastycznych światów. Tylko naprawdę dobry projekt pomoże stworzyć wnętrze, w którym ci niezwykli mali ludzie poczują się jak w baśni i które rozbudzi ich wrodzoną kreatywność. Spójrzmy na case study sali zabaw w Norweskiej Dolinie, miejsca, o zabawie w którym marzy każde dziecko.

Storytelling – najpotężniejsze narzędzie projektowe

Punktem wyjścia dla projektu była opowieść o wikińskim chłopcu, który umiał latać na smokach. Nie bez znaczenia jest oczywista konotacja kulturowa: obiekt, w którym umieszczona jest sala zabaw, to Norweska Dolina, przepiękny kompleks apartamentowców o skandynawskiej stylistyce, zlokalizowany w Szklarskiej Porębie.

Wnętrze zbudowane jest na wzór górskiej doliny: otaczają nas skały, pokryte chmurami niebo, stąpamy po mchu i kamieniach. Wokół dostrzec można wizerunki smoków i małych, dzielnych Wikingów. Naturalne kolory to doskonałe otoczenie do tworzenia nowych konstrukcji, a pomysłowe rozwiązania, takie jak drążki i podesty, powiększają przestrzeń do zabawy. Dzieci czują się tutaj, jak w innym, baśniowym świecie, w którym nie istnieją ograniczenia i limitem możliwości jest tylko własna wyobraźnia. W takim miejscu powstają nowe historie i toczą się epickie wyprawy. Przyjrzyjmy się zatem w szczegółach, jak zbudowano to wnętrze.

Lampy, przypominające swoją lekkością chmury, są bezpośrednim nawiązaniem do obrazów, które pokrywają sufit. Okładziny ścian z kolei przypominają skały i proste, średniowieczne konstrukcje z naturalnego drewna. Żywe, mocne kolory zabawek i instalacji pobudzają chęć do zabawy. A na podłodze znajdujemy wierny obraz mchu, porastającego ogromny głaz.

Doskonały projekt – gra szczegółów

By stworzyć taki wzór, potrzebna była pomoc architektów z Biura Projektowego Carpet Studio. Na podstawie ogólnej koncepcji pomieszczenia, przygotowano projekt podłogi, który spełniał warunek fotograficznej dokładności i dokładnego nawiązania do jego kontynuacji w postaci obrazów na ścianach. Oczywiście bardzo ważne było także dopasowanie kolorystyczne: dobór odpowiedniej palety barw to kluczowy element pracy nad każdym projektem podłogi – i całego wnętrza.

Pomieszczenie ma bardzo nieregularny kształt i to także stanowiło swoiste wyzwanie dla projektantów. Architekci z Biura Projektowego Carpet Studio, dzięki doświadczeniu i doskonałej znajomości technologii produkcji, potrafili w taki sposób przygotować projekt produkcyjny, by ograniczyć odpad przy zachowaniu spójności i płynnego rysunku grafiki podłogi.

Rozrysowane rolki - w ten sposób ograniczamy odpad, by efektywnie wykorzystać zarówno budżet, jak i zasoby.

Wykładzina i jej cechy

Wykładzina to przy tym doskonały sposób na zachowanie przyjaznej dla zdrowia atmosfery wnętrza. Wykładziny marki ege posiadają certyfikat Indoor Air Comfort Gold, poświadczający wysokie standardy w zakresie budowania i zachowania zdrowego środowiska we wnętrzu. W sali zabaw Norweskiej Doliny zastosowano doskonałą jakość Highline 1100 WT, czyli wykładzinę wykonaną z pochodzącej w 100% z recyklingu przędzy Econyl.

Nic dziwnego, że finalne wnętrze to miejsce ulubione przez dzieci w każdym wieku!

Potrzebujesz doskonałego projektu, dostosowanego do Twojego unikatowego wnętrza? Obawiasz się, że jego nieregularny kształt lub specjalistyczne przeznaczenie może stanowić wyzwanie? Nie dla nas! Zapraszamy do kontaktu: razem stworzymy projekt najpiękniejszej podłogi!

 

Zdjęcia: materiały prasowe Norweskiej Doliny

logo_cs

Znajdź nas na:

Carpet Studio      |     44 – 240 Żory,  ul. Boczna 8, bud. 3, lok. 201     |       office@carpetstudio.pl      |       + 48 602 184 548