Marka

EGE 

Kolekcje

Highline 

Architekt

Malwina Terka i Katarzyna Młynarczyk

Projekt

Hotel Herbal*** Wrocław

Kategoria

Hotele i apartamenty

Hotel Herbal – historia i wzornictwo

Projektowanie hotelu to zawsze ogromna przygoda. Gdy jednak mamy do czynienia  z obiektem zabytkowym, którego historia liczy sobie kilkaset lat, przygoda staje się niezwykłą wyprawą w głąb czasów, stylu i wzornictwa.

Inwestycja:

hotel Herbal*** Wrocław

Autorzy projektu:

Malwina Terka i Katarzyna Młynarczyk

Wykładzina zastosowana w projekcie:

Ege Highline, kolekcja Atelier oraz wzór projektowany

Zdjęcia: hotel Herbal

Historia budynku przy ulicy Włodkowica

Centrum Wrocławia to architektoniczny wehikuł czasu, przez wielu określany najpiękniejszym miastem Polski. Jego historia w piękny sposób meandrowała wokół różnych stylów wzornictwa i architektury, nasyconych przepływającymi przez miasto różnorakimi prądami kultur i państwowości. Ulica Włodkowica, znajdująca się w urokliwej Dzielnicy Czterech Świątyń, to jeden z najpiękniejszych zakątków miasta, wypełniony historycznymi zabudowaniami. Budynek, w którym mieści się Hotel Herbal, jest spośród nich najstarszy. Został wzniesiony pod koniec XVII w.  jako zakon Franciszkanów Reformantów. Po stu latach zespół klasztorny przeszedł w ręce Elżbietanek, które założyły ogród apteczny. Po wojnie losy budynku potoczyły się burzliwie, jako akademik, a wreszcie mieszkania komunalne. Zrujnowany budynek wszedł w XXI w. jako czarna plama na mapie centrum Wrocławia. Jednak w 2016 roku przeszedł w ręce Przedsiębiorstwa Budowlano-Konserwatorskiego Castellum i rozpoczął długą transformację, w wyniku której stał się Hotelem Herbal.

Wnętrza i wykładziny

Uzyskanie funkcjonalności nowoczesnego hotelu przy zachowaniu klimatu i atmosfery barokowego założenia klasztornego to nie lada wyzwanie. Sprostały mu panie Malwina Terka i Katarzyna Młynarczyk, przenosząc historyczny budynek we współczesność z szacunkiem dla jego oryginalnego kształtu. Pokoje zostały wyznaczone i zaaranżowane tak, by zachować podziały architektoniczne. Zachowane, zabytkowe sufity nadają wnętrzom historycznej autentyczności. W wielu pomieszczeniach projektantki postawiły na podłogi drewniane, niemniej w częściach wspólnych konieczna jest wysoka dbałość o akustykę oraz komfort pod stopami. Dlatego właśnie w korytarzach i pokojach znajdziemy wykładziny marki Ege Carpets.

Akustyka i wzornictwo

Wybór wzoru w obiekcie o klasztornej proweniencji mógł być tylko jeden: Carreaux  z kolekcji Atelier autorstwa Monsieur Christiana Lacroix. Dzięki powtórzeniu motywu diagonalnego układu kamieni, nawiązującego także do posadzek w łazienkach, wnętrza hotelu nabrały swoistego rytmu i harmonii, mimo różnorodnych kształtów i rozmiarów pokoi. W pokojach znajdziemy wykładziny o wzorze projektowanym, łączącym motyw kamiennej okładziny z efektem przecierki, nadającej całości miękkiego, przytulnego wyglądu.

W Hotelu Herbal każdy szczegół został zaplanowany z myślą zarówno o historii budynku, jak i jego obecnym przeznaczeniu. Stąd zastosowanie doskonałej linii produktowej Highline 1100, gwarantującej nie tylko doskonałą akustykę – tak istotną w hotelowych traktach komunikacyjnych – ale także wysoki komfort i trwałość.

Galeria zdjęć

logo_cs

Znajdź nas na:

Carpet Studio      |     44 – 240 Żory,  ul. Boczna 8, bud. 3, lok. 201     |       office@carpetstudio.pl      |       + 48 602 184 548