Dlaczego należy wybrać zintegrowany podkład wykładzinowy?

Wybór zintegrowanego podkładu jest świetnym sposobem na oszczędność czasu i pieniędzy na projekcie komercyjnej podłogi. Zobaczcie, dlaczego podkład wykładziny jest zwrotnym elementem projektu i dlaczego wybór zintegrowanego podkładu jest prawdopodobnie Waszą najlepszą opcją.

 

Wykładzina jest tak dobra, jak jej podkład. Włókna i przędza, które tworzą tylną stronę Waszej wykładziny i pomagają przymocować ją do podłoża, to znaczące czynniki komfortu i wytrzymałości, właściwości akustycznych, izolacyjnych i wytrzymałości wykładziny. By osiągnąć najlepsze rezultaty bez nadwyrężania budżetu, zintegrowany podkład jest najlepszym rozwiązaniem.

Dlaczego potrzebuję podkładu wykładziny?

 

Podczas gdy większość osób koncentruje się na samej wykładzinie, jednym z najistotniejszych czynników, które wpływają na jej faktyczny odbiór, trwałość, zachowanie i wygląd jest podkład. Wybór wykładziny o właściwej specyfikacji jest tylko jednym z kroków do właściwego produktu. By osiągnąć najlepszy rezultat, należy dokonać także właściwego wyboru podkładu.

Opcji podkładów jest wiele, różniących się ceną, jakością i właściwościami. Zanim dokonacie wyboru, powinniście zadać sobie pytanie, czy nie należy wybrać podkładu zintegrowanego.

 

 

Co to jest podkład zintegrowany?

 

Podkład wykładziny to włókna lub przędza, które tworzą tylną stronę wykładziny i mocują ją do podłoża. Mówiąc ogólnie, podkład jest czymś dodatkowym do samej wykładziny i jest powierzchnią, na której kładzie się wykładzinę. Podkład zintegrowany jednakże jest komponentem wykładziny jako takiej.

W przypadku podkładu zintegrowanego, zamiast przymocowywania podkładu do podłoża i następnie wykładziny do podkładu, montaż następuje przez proste przymocowanie wykładziny do posadzki.

 

 

Dlaczego zatem powinno się wybrać podkład zintegrowany?

Ujmując najprościej, wybór wykładziny ze zintegrowanym podkładem to oszczędność czasu i pieniędzy.

Choć w wielu przypadkach koszt wykładziny ze zintegrowanym podkładem będzie początkowo wyższy niż koszt samej wykładziny, w dłuższej perspektywie przełoży się na znaczną oszczędność.

Po pierwsze, zintegrowane rozwiązanie pozwoli zaoszczędzić koszt dodatkowego podkładu. Ponadto, zintegrowany podkład oznacza szybszą i prostszą instalację, a to oznacza kolejne oszczędności.

 

Jakie są wady zintegrowanego podkładu wykładziny?

 

 

Jako że podkład odgrywa znaczącą rolę w użytkowaniu wykładziny, niektórzy pozostają sceptyczni co do możliwości i zachowania podkładu, który jest niejako wbudowany. Oczywiście dobrze jest zachować sceptycyzm. Wiele produktów na obecnym rynku jest wysokiej jakości, jednak wciąż można znaleźć znaczą ilość rozwiązań o jakości pozostawiającej wiele do życzenia.

Oszczędności, jakie można poczynić, wybierając opcję „dwa w jednym”, są warte poczynienia wyłącznie, jeśli finalny produkt będzie równie dobry, jak owa dwa połączone, a funkcjonalność i użytkowanie wykładziny poprawione, zamiast pogorszone. Jeśli myślicie o wyborze zintegrowanego podkładu, upewnijcie się, że wybrany podkład spełnia założenia Waszego projektu.

 

 

Jakie rodzaje wykładziny mogą być wyposażone w zintegrowany podkład?

 

 

 

 

 

Często podawany przykład wykładziny we zintegrowanym podkładem to płytki dywanowe. Płytki, najczęściej produkowane łącznie z podkładem, mogą być mocowane bezpośrednio na podłoże, dzięki czemu instalacja jest prosta i tania. To jeden z głównych powodów, dla których płytki dywanowe są chętnie wybierane, gdy projekt wymaga ekonomicznych rozwiązań.

Choć płytki dywanowe przychodzą na myśl jako pierwsze, gdy mowa o zintegrowanych rozwiązaniach, zintegrowany podkład z pewnością nie jest do nich ograniczony. Wiele wykładzin w rolce jest dostępnych wraz ze zintegrowanym podkładem, choćby koncept Highline marki ege, który oferuje połączenie oszczędności, która gwarantuje zintegrowany podkład, z dowolnością i wszechstronnością specyfikacji aż trzech różnych podkładów tekstylnych.

Podczas procesu wyboru wykładziny do komercyjnego projektu, zapytaj producenta wykładziny o opcje zintegrowanego podkładu.

logo_cs

Znajdź nas na:

Carpet Studio      |     44 – 240 Żory,  ul. Boczna 8, bud. 3, lok. 201     |       office@carpetstudio.pl      |       + 48 602 184 548